Εκπαιδευτική επίσκεψη πραγματοποίησε η Δ´ Tάξη του Σχολείου μας στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Λάρισας «Κωνσταντίνος Κούμας»

Εκπαιδευτική επίσκεψη πραγματοποίησε η Δ´ Τάξη του Σχολείου μας στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Λάρισας «Κωνσταντίνος Κούμας». Συμμετείχε με ενθουσιασμό στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Διαφορετικότητα & διαχείριση συναισθημάτων- Σχολικός εκφοβισμός» και ξεναγήθηκε από τις υπεύθυνες κυρίες στο χώρο της βιβλιοθήκης. Σας ευχαριστούμε για την υπέροχη εμπειρία. Διασκεδάσαμε, παίξαμε, δημιουργήσαμε. Στόχος της επίσκεψη ήταν η ανάπτυξη της φιλαναγνωσίας.

Χρήσιμες πληροφορίες για τον δανεισμό βιβλίων:

1. Ο δανεισμός γίνεται ηλεκτρονικά στο τμήμα δανεισμού, στο ισόγειο της βιβλιοθήκης.
  2. Τα μέλη της βιβλιοθήκης μπορούν να δανειστούν έως πέντε (5) βιβλία για 30 ημέρες.
  3. Εγγραφή μέλους: ως μέλος της βιβλιοθήκης εγγράφονται οι ενήλικες με την αστυνομική τους ταυτότητα ή άλλο επίσημο έγγραφο, ενώ τα παιδιά και οι έφηβοι θα πρέπει να συνοδεύονται, κατά την εγγραφή, από τους γονείς τους.
  4. Στη συνέχεια αποδίδεται στα μέλη η ταυτότητα μέλους, στην οποία αναγράφεται ο κωδικός τους στο μητρώο της βιβλιοθήκης.
  5. Αναζητήστε πληροφορίες στη διεύθυνση της βιβλιοθήκης: https://larlib.gr/tmima-daneismoy