Κυριακή, Ιούλιος 12, 2020

Από τους μαθητές και της μαθήτριες της Δ΄ τάξης (σχολ χρονιά 2018-2019)

Την Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2019 στο σχολείο μας ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων έκοψε την βασιλόπιτα.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την ομιλία της κ διευθύντριας η οποία ευχήθηκε να είναι καλή και δημιουργική η νέα χρονιά. Στη συνέχεια το λόγο πήρε ο πρόεδρος του Συλλόγου ο οποίος με τη σειρά του ευχήθηκε και αυτός η νέα χρονιά να είναι γεμάτη υγεία, ευτυχία και αγάπη.

Μόλις τελείωσε η ομιλία οι μαθητές πήραν από ένα γλυκάκι (κέικ) ενώ οι δάσκαλοι πήραν από ένα κομμάτι τούρτας. Σε κάθε τμήμα, ένας μαθητής ή μια μαθήτρια κέρδισε ένα τυχερό φλουρί. Ο κάθε μαθητής ή μαθήτρια που κέρδιζε ένα φλουρί, έπαιρνε δώρο ένα βιβλίο ή ένα επιτραπέζιο παιχνίδι.

Από τους δασκάλους κέρδισε το φλουρί η κ Κώτσια Νικολέττα η οποία κέρδισε ένα στυλό.

Η εκδήλωση τελείωσε με αναμνηστικές φωτογραφίες.

Κατηγορία: Δημιουργίες παιδιών 2018-2019