Τετάρτη, Οκτώβριος 20, 2021

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του Σχολικού Έτους 2021-2022
θα πραγματοποιηθούν από Δευτέρα 1 έως και Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021 και από 13.15 έως 14.00  (για όσα παιδιά γεννήθηκαν το 2015).

Για την εγγραφή απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:
1. Αίτηση εγγραφής(παρέχεται από το Σχολείο)
2. Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή Κοινότητας(αυτεπάγγελτη αναζήτηση από το Σχολείο).
3. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή/ τριας(παρέχεται από το Σχολείο)
4. Βιβλιάριο Εμβολίων
5. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή/τριας (λογαριασμός ΔΕΗ,ΔΕΥΑΤ, μισθω-τήριο οικίας ή άλλο έγγραφο)

Στο πλαίσιο τήρησης των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, η προσέλευσή σας στο σχολείο συστήνεται να γίνεται με τήρηση των κανόνων προσωπικής προστασίας(μάσκα, γάντια και ατομικό στυλό) και κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας για την αποφυγή συνωστισμού.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση(Τηλ.2495051301)

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Κατηγορία: Ανακοινώσεις Σχολείου