Την Τρίτη 15 Μαϊου 2018 οι μαθητές/ριες των δύο τμημάτων της Β τάξης συνοδευόμενοι/ες από τις εκπαιδευτικούς κ. Νικοπούλου Κωνσταντίνα και κ. Αρίδα Σοφία επισκέφτηκαν στο πλαίσιο της ενότητας "Ποιος είναι; Τι κάνει" του μαθήματος της Γλώσσας το φούρνο της γειτονιάς για να γνωρίσουν το επάγγελμα του αρτοποιού. Οι μαθητές/ριες είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη διαδικασία παρασκευής ψωμιού, να γνωρίσουν τα είδη ψωμιού, να πλάσουν και να γευτούν κουλουράκια.

Ευχαριστούμε πολύ τους κυρίους Τάσο Μωραϊτη και Δημήτρη Μωραϊτη όπως επίσης και τις κυρίες Γωγώ Τρικαλιώτη και Ειρήνη Κατσιφού για την υπέροχη φιλοξενία τους.

Κατηγορία: Διδακτικές επισκέψεις 2017-2018