P6230226Με πρωτότυπες δράσεις ,παιχνίδια ,ευχάριστα, απρόοπτα και προπαντός μουσικά ,αποχαιρέτησαν μια ακόμη σχολική χρονιά, μαθητές ,εκπαιδευτικοί και οι γονείς του δημοτικού σχολείου Συκουρίου.
Με σφραγισμένες ανεξίτηλα τις σχολικές στιγμές που πέρασαν όλη τη χρονιά, μικροί και μεγάλοι, διασκέδασαν με την απογευματινή αποχαιρετιστήρια εκδήλωση της σχολικής κοινότητας, η οποία έλαβε μέρος στην αυλή του σχολείου, με πλήθος κόσμου να γελά και να διασκεδάζει ,κλείνοντας έτσι τον κύκλο των σχολικών εκδηλώσεων.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους οι σχολικοί σύμβουλοι κ.κ Αν . Δαραράς και Δημ. Καραδήμος ,ο αντιδήμαρχος κος Αργυρίου, δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι και πλήθος κόσμου.
  Η βραδιά έκλεισε με την παράδοση αποχαιρετιστήριων αναμνηστικών δώρων στους μαθητες της στ’ τάξης καθώς και των δασκάλων τους , από το σύλλογο Γονέων & κηδεμόνων, όπως και με την κλήρωση δώρων σε 2 μαθητές κάθε τάξης , δίνοντας όλοι μαζί -χορευτικά- ραντεβού για τη νέα σχολική χρονιά.

Κατηγορία: Δραστηριότητες-Εκδηλώσεις 2017-2018