Ενθουσιασμένο το κοινό των μικρών και μεγάλων που παρακολούθησαν την παράσταση.

IMG 20180613 105828Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η παρουσίαση της μουσικής παράστασης-οπερέτας « Μαγική φλογέρα» που παρουσιάστηκε την Τρίτη 12-Ιουνίου, στην αίθουσα πολυχώρου του σχολείου από τους μαθητές της Ε’ τάξης.

Διακωμωδώντας τα κακώς κείμενα και τα αποτελέσματα των ψεύτικων υποσχέσεων- που αφειδώς δίνουν οι πολιτικοί στους πολίτες- οι μικροί ηθοποιοί του σχολείου παρουσίασαν με επιτυχία, -τραγουδώντας ,χορεύοντας και διασκεδάζοντας- το ομώνυμο έργο της Χριστίνας Μάνια ,σε επιμέλεια της μουσικού του σχολείου Βάσως Κουγιάννη , με τη βοήθεια των δασκάλων Νάκα Ηλία και Κατερίνας Δαούλα και με την αμέριστη συμπαράσταση της διευθύντριας του σχολείου Δήμητρας Τσουρέλη.

Κατηγορία: Δραστηριότητες-Εκδηλώσεις 2017-2018