Σάββατο, Ιούλιος 11, 2020

DSC 0042 1Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου, πραγματοποιήθηκε στη αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου διαδραστικη ομιλία για τους γονείς από την Κοινωνιολόγο κ Τριπολύτου Διονυσία, με θέμα «ξετυλίγοντας το κουβάρι της επικοινωνίας». Η κοινωνιολόγος ανέλυσε θέματα που αφορούν την επικοινωνία των γονέων με τα παιδιά αλλά και γενικός μέσα στην οικογένεια και την επιρροή της στα παιδιά κάτι που συχνά το υποτιμούμε.

Στην συνέχεια παρουσίασε δυο ταινίες μικρούς μήκους που σχετίζονταν επίσης με το ανάλογο θέμα.Τέλος μέσω ενός διαδραστικού παιχνιδιού έδειξε στους γονείς ότι προβλήματα στην επικοινωνία μεταξύ των μελών τα οποία στην αρχή φαντάζουν δύσκολα και περίπλοκα είναι δυνατόν να επιλυθούν με λίγη προσπάθεια και καλή θέληση .

Κατηγορία: Μας επισκέφτηκαν το 2016-2017