Πέμπτη, Σεπτέμβριος 24, 2020

P1010052Γερά μέσα στο πνεύμα των Χριστουγέννων μας έβαλαν οι μαθητές της Β΄ τάξης που, με την καθοδήγηση της δασκάλας τους κ Κώτσια Νικολέττας, μας παρουσίασαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου δυο θεατρικά: «Η γέννηση του Ιησού» και «Τα δώρα του Αϊ Βασίλη».

Οι μικροί ηθοποιοί, με τον τρόπο που μόνο αυτοί μπορούν, μας οδήγησαν στη φάτνη του μικρού Ιησού και μας ξαναέκαναν για λίγο παιδιά που περιμένουν το δώρο από τον Άγιο Βασίλη. Ταξιδέψαμε αλλά και τραγουδήσαμε μαζί τους χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας Την επιμέλεια των τραγουδιών είχε η μουσικός μας κ Κουγιάνη Βασιλική.

Κατηγορία: Επέτειοι Σχολικές γιορτές 2016-2017