Πέμπτη, Σεπτέμβριος 24, 2020

PB170512Στις 17 Νοεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή ? αφιέρωμα στην εξέγερση των φοιτητών του Πολυτεχνείου το 1973. Οι μικροί μαθητές των δύο τμημάτων της Δ? τάξης με την καθοδήγηση των υπεύθυνων δασκάλων τους κ. Αντώνη Λουκανίκα και Αχιλλέα Παπακώστα απήγγειλαν τα ποιήματά τους κι έπαιξαν τα θεατρικά τους( «Διαδήλωση» & «Καφενείο η Ελλάς») με σεβασμό στο πνεύμα της γιορτής.

Επίσης μέσα από σχετικά ηχητικά αποσπάσματα και προβολή οπτικοακουστικού υλικού, ταξιδέψαμε στην ταραγμένη εκείνη χρονική περίοδο της χούντας των Συνταγματαρχών ενώ η χορωδία των μαθητών υπό την εποπτεία της μουσικού του σχολείου μας κα Βάσως Κουγιάννη έδωσε το δικό της χρώμα στη γιορτή.

Κατηγορία: Επέτειοι Σχολικές γιορτές 2016-2017