DSC 0014

Μια συγκλονιστική εμπειρία είχαν την ευκαιρία να ζήσουν οι μαθητές του σχολείου μας που την Τρίτη 25/04/2017 επισκέφτηκαν το πάρκο δεινοσαύρων στη Λάρισα. Γνωρίσαμε 28 διαφορετικά είδη ρομποτικών δεινοσαύρων σε πραγματικό μέγεθος, σχήμα και υφή που δημιουργήθηκαν χάρη στη συνεργασία με το αναγνωρισμένο Ίδρυμα Φυσικής Ιστορίας Felix de Azara, στην Αργεντινή, με προηγμένη ρομποτική τεχνολογία.

Με τον λεπτομερή σχεδιασμό τους, μαζί με τις κινήσεις τους, τοποθετημένοι μέσα σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο 2000 τ.μ. μας εντυπωσίασαν. Ταξιδέψαμε μαζί τους στον χρόνο, γνωρίσαμε τα χαρακτηρίστηκα τους και την ιστορία τους.
Ήταν μια επίσκεψη που, πραγματικά, θα μας μείνει αξέχαστη!

Κατηγορία: Διδακτικές επισκέψεις 2016-2017