Κυριακή, Ιούλιος 12, 2020

PHOTO 20170331 113247.1 2Την Παρασκευή 31-03-2017 τα παιδιά σχεδόν όλων των τμημάτων έλαβαν μέρος στις εκδηλώσεις που οργάνωσαν οι βιβλιοθήκες του δήμου με την ευκαιρία της μέρας παιδικού βιβλίου (2 Απριλίου) με υπεύθυνη την κ Χάιδω Πανταζή και υπό την αιγίδα του δήμου Τεμπών. Μετέβησαν τμηματικά στη βιβλιοθήκη του Συκουρίου όπου αφού άκουσαν αποσπάσματα από διάφορα βιβλία έλαβαν μέρος στο διαδραστικό παιχνίδι «χαρτογραφώντας αντίθετους κόσμους».

Ζωγράφισαν όλα μαζί δημιουργώντας έναν χάρτη που απεικονίζει την δική τους σκοπιά για τη παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου. Οι εκδηλώσεις θα συνεχιστούν με διάφορες δράσεις στον χώρο του σχολείου στην εβδομάδα που έρχεται.

Κατηγορία: Διδακτικές επισκέψεις 2016-2017