fvto4Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο τμημάτων της Ε΄ τάξης στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας επισκέφτηκαν την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2017 την βιβλιοθήκη του Συκουρίου στην πλατεία Ρήγα Φεραίου.

Ενημερώθηκαν από την κ Χάιδω Πανταζή υπεύθυνη βιβλιοθηκών του δήμου Τεμπών για τον τρόπο που λειτουργεί μια βιβλιοθήκη, για τις δυνατότητες της συγκεκριμένης βιβλιοθήκης και τα βιβλία που διαθέτει. Μετά την ενημέρωση έγινε συζήτηση για τη φιλαναγνωσία και τα παιδιά δανείστηκαν βιβλία.

Κατηγορία: Διδακτικές επισκέψεις 2016-2017