fvto34Η 1η Δευτέρα του Οκτωβρίου έχει καθιερωθεί εδώ και τρία χρόνια από το Υπουργείο Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων ως Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με στόχο την παρακίνηση των μαθητών/τριών να συμμετάσχουν σε οποιοδήποτε είδος αθλητικής δραστηριότητας ώστε να βελτιωθεί η φυσική τους κατάσταση και να   ενισχυθεί ο βαθμός της ευεξίας τους.

Στο πλαίσιο της ημέρας αυτής οργανώθηκαν δράσεις αθλητικού περιεχομένου από τους γυμναστές του σχολείου μας κ. Βασίλη Τσέτσιλα και κ. Κωνσταντίνο Τσιοτινό, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου Όσσας, όπου και φιλοξενηθήκαμε.

Κατηγορία: Δραστηριότητες-Εκδηλώσεις 2016-2017