Χέρια που κάνουν το καλό, χέρια που κάνουν το κακό είναι το θέμα που πραγματεύεται το τραγούδι των locomondo «χέρια σαν κι αυτά». Το καλό και το κακό, η βία και ο διάλογος είναι τα θέματα που μας απασχόλησαν κι εμάς με αφορμή τη Παγκόσμια Ημέρα κατά της Ενδοσχολικής Βίας (6η Μαρτίου ) στο Α2. Και για να προβληματιστούν και οι μεγαλύτεροι φτιάξαμε αυτό το βίντεο.

Γιατί εμείς...
Αντί να σπρώχνουμε χορεύουμε.
Αντί να μαλώνουμε είμαστε πιασμένοι χέρι χέρι.
Εμείς, οι μικροί μαθητές, λέμε όχι στη βία όλες τις μέρες του χρόνου.

Εσείς;

Το βίντεο δημοσιεύεται με τη σύμφωνη γνώμη των γονιών  των μαθητών/ριών τους οποίους θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά που πάντα είναι δίπλα μας. Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τις εκπαιδευτικούς κκ Χριστίνα Κουτελίδα, Βάσω Κουγιάννη και τη διευθύντρια την  κ. Τσουρέλη Δήμητρα που συνετέλεσαν στην επιτυχή έκβαση της δραστηριότητάς μας !!!

Η υπεύθυνη του τμήματος

Σοφία Αρίδα