DSC 0006Τη σχολική χρονιά 2016-2017 οι μαθητές της ΣΤ? τάξης του Δ. Σχ. Συκουρίου δημιούργησαν όμορφα μικρά βιβλία στη γαλλική γλώσσα , <les petits livres> .Πιο συγκεκριμένα , έγραψαν τα κειμενάκια τους για να μιλήσουν για το αγαπημένο τους άθλημα , το σχολείο τους και τους φίλους τους .Συνεργάστηκαν , έγραψαν , πληκτρολόγησαν τις εργασίες τους , τις τύπωσαν σε χαρτί Α4 και με την τεχνική του διπλώματος έφτιαξαν τα βιβλιαράκια τους .Κάτι τέτοιο έκανε το μάθημα πιο ευχάριστο κι ενδιαφέρον .Οι μαθητές εκφράστηκαν ελεύθερα μέσα σ? ένα πνεύμα ομαδικότητας .Τους μαθητές καθοδήγησε η εκπαιδευτικός των γαλλικών κ. Κυριακή Πανάγου .

Μπράβο παιδιά !!!Bravo les enfants !!!

Κατηγορία: Δημιουργίες παιδιών 2016-2017