7o maohtiko festibal pshfiakhs dhmioyrgias sth larisa 9868 260x90xCΤο Δημοτικό Σχολείο Συκουρίου συμμετείχε στο 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας που πραγματοποιήθηκε στις 27 & 28 Απριλίου στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας. Οι μαθητές του ΣΤ2 Αλίγκας Παναγιώτης, Γούσιος Γεώργιος και Ντίνα Χριστίνα- Αναστασία παρουσίασαν την εργασία που δημιούργησαν κατά τη διάρκεια του μαθήματος της Πληροφορικής.

Με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Πληροφορικής του σχολείου μας, κ. Κουτελίδα Χριστίνα παρουσίασαν το έργο τους και έπαιξαν με το παιχνίδι που δημιούργησαν στο προγραμματιστικό περιβάλλον Scratch ,δείχνοντας ότι με λίγη φαντασία η μάθηση γίνεται παιχνίδι και διασκέδαση.

Κατηγορία: Δημιουργίες παιδιών 2016-2017