Σάββατο, Σεπτέμβριος 26, 2020

vlcsnap error213"Un voyage en France...Ένα ταξίδι στη Γαλλία και τον Γαλλικό πολιτισμό"  είναι ο τίτλος του προγράμματος που υλοποίησαν οι μαθητές Ε? και ΣΤ? τάξης του Δημ. Σχολείου Συκουρίου .Οι μαθητές πάντρεψαν τη γαλλική γλώσσα και το γαλλικό πολιτισμό με τη γαλλική μουσική και το γαλλικό θέατρο, ενώ στο μαθήμα των Εικαστικών ζωγράφισαν αξιοθέατα με τα μνημεία της Γαλλίας .
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί
Κυριακή Πανάγου ΠΕ 05 Γαλλικών
Κων/να Κουκολίτσου ΠΕ16 Μουσικής
Αποστολία Μάνδαλου ΠΕ32 Θεατρικής Αγωγής