Σάββατο, Σεπτέμβριος 26, 2020

P6070507Την Τρίτη 7 Ιουνίου 2016 οι μαθητές/τριες της Γ1 τάξης με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ Τσάτσαρη Παρασκευή, παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση «Ο Τζίτζικας και ο Μερμηγκας»

Σκοπός της παράστασης ήταν, μεσα από τη δραματοποίηση του ομώνυμου παραμυθιού του Αισώπου, να τονιστεί η αξία της εργατικότητας (Μέρμηγκας) και η απαξίωση της τεμπελιάς (Τζίτζικας) στη ζωή μας.

Κατά τη διάρκεια της παράστασης οι μαθητές/τριες ερμήνευσαν τραγούδια ειδικά διασκευασμένα πάνω στο θεατρικό, την επιμέλεια των οποίων είχε η μουσικός του σχολείου κ Κουκολίτσου Κωνσταντίνα .

Στο τέλος οι μικροί ηθοποιοί χόρεψαν το τραγούδι «Απόψε στις ακρογιαλιές» και ευχήθηκαν σε όλους «ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ»

Τον ήχο επιμελήθηκε ο κ Ηλίας Νάκας

Κατηγορία: Δραστηριότητες-Εκδηλώσεις 2015-2016